English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Dobro pro zdravotníky


🎄🙏👩️ DOBRO PRO ZDRAVOTNÍKY 👨️🙏🎄

Stejně jako vy, tak i my v knihovně sledujeme vývoj epidemiologické situace a asi není nutné připomínat, že aktuální stav a výhled do dalších dnů není rozhodně příznivý. Určitě se k vám také dostaly zprávy z krnovské nemocnice, kde je situace opravdu vážná. Dlouho jsme přemýšleli, jak podat pomocnou ruku a vlít trochu energie, sil a radosti tam, kde je jí nejvíce potřeba. Sami toho sice moc nezmůžeme, ale minimálně můžeme podpořit ty, kteří stojí na pokraji svých fyzických, ale dost často i psychických sil. Na mysli máme samozřejmě krnovské zdravotníky, kteří momentálně procházejí velmi těžkou, složitou a vážnou situací.

Dnešním dnem tak vyhlašujeme DOBRO SBÍRKU pro zdravotníky krnovské nemocnice, abychom jim vyjádřili podporu v této nelehké době. Jejich práce si nesmírně vážíme a tímto krokem jim chceme tohle nelehké období zpříjemnit.

Máme tady advent a pro mnohé z nás to je jedno z nejkrásnějších a nejkouzelnějších období celého roku. Období, kdy bychom se měli na chvíli zastavit, rozjímat a prostě být - tady a teď. Advent je o hledání vnitřního klidu, pohody, rovnováhy, radosti a štěstí. Je obdobím těšení se na něco, co nezažíváme každý den. Je to období o okamžicích, které si často pamatujeme celý život. O první adventní neděli si většina z vás zapálila na adventním věnci první svíčku, vytáhla vánoční dekorace ze sklepů či půd a vrhli se na výzdobu svých domovů. Pro většinu zdravotníků je momentální realita všedních dní úplně jinde a advent? Ten sice nepočká, ale není teď tím nejdůležitějším.

Zahoďme teď názorovou rozdílnost, všichni jsme lidé a žijeme na malém městě. Zdravotníci jsou naše rodina, sousedé, přátelé, známí nebo třeba kolemjdoucí, které pravidelně potkáváme cestou do práce nebo školy. Pojďte s námi vytvořit jeden malý adventní zázrak, poděkovat za práci, kterou odvádějí a hlavně podpořit je v jejich dalším úsilí. Pojďme ukázat, že jsme v tom společně a že máme srdce na pravém místě.

Informace o sbírce a jak se zapojit?

CO? ➡ Jako vyjádření podpory můžete do DOBRO sbírky darovat nejrůznější balené a trvanlivé dobroty, které zdravotníkům dodají rychlou energii. Mohou to být čokolády, oplatky, tyčinky, oříšky, džusy, čaj, káva apod. Záleží na vás 🙂

Pokud se chcete zapojit i s dětmi, můžete napsat společně vzkaz, nakreslit obrázek nebo vyrobit přání. Vlídné slovo potěší za každé situace 🙂

Množství už samozřejmě necháme na vás. Ale znáte to, čím více, tím lépe 🙂

KAM? ➡ Nakoupené dobroty můžete nosit na hlavní budovu Městské knihovny Krnov na ulici Soukenická 29 / oddělení pro dospělé čtenáře nebo na pobočku Jiráskova (pobočka sídlí v areálu MŠ Jiráskova).

DO KDY? ➡ Jedná se o rychlou předvánoční akci a sbírka trvá do 14. 12. 2021.

S ohledem na epidemiologickou situaci budou veškeré potraviny po skončení sbírky předány na ředitelství krnovské nemocnice, které zajistí její distribuci mezi zdravotníky.

Předem vám děkujeme za jakoukoliv pomoc ❤️

 

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist