English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

🍂📚 LISTOPAD V KNIHOVNĚ 📚🍂


🍂📚 LISTOPAD V KNIHOVNĚ 📚🍂

Listopad je tady, venku je čím dál tím větší zima, tak proč se nezastavit do knihovny pro nějaké to čtivo k čaji nebo na nějaké to zajímavé setkání? 🙂

➡️ Zmizelé Jesenicko - Poutní místa / Záverečná přednáška Pavla Macháčka z cyklu Zmizelé Jesenicko, ve které se tentokrát společně s Michaelou Neubauerovou zaměří na zapomenutá nebo málo známá poutní místa.

➡️ ONLINE / Spisovatelé do knihoven - Zuzana Dostálová / Další autorské čtení z cyklu Spisovatelé do knihoven, tentokrát ONLINE se spisovatelkou a violoncellistkou Zuzanou Dostálovou.

➡️ Ortoped z Vidnavy - Osobnost Adolfa Lorenze a jeho syna Konrada / Přednáška Matěje Mately z Vlastivědného muzea Jesenicka o osobnosti Adolfa Lorenze, zakladatele moderní ortopedie a jeho syna Korada, držitele Nobelovy ceny.

➡️ Počteníčko pro nejmenší - O Otesánkovi / Tradiční program pro rodiče a jejich nejmenší v rámci celorepublikového projektu S knížkou do života / Bookstart. Listopadové setkání připravili a povedou studenti Střední pedagogické školy Krnov v rámci studentských praxí.

➡️ Literární kavárna / Tradiční setkání aktivních čtenářů nad šálkem dobré kávy a kvalitní literaturou. Tentokrát se podíváme na podzimní období tak, jak je zachytili autoři světové literatury.

➡️ Kolumbie a Guatemala: Cesta za svobodó - cestovatelská přednáška Tomáše Štěpána / Cestovatelská přednáška Tomáše Štěpána o jeho prvním setkání s Jižní Amerikou, navíc v době platných protiepidemických opatření.

➡️ Den válečných veteránů - veřejná sbírka v knihovně / po celý listopad si můžete v knihovně zakoupit kvítek vlčího máku a podpořit projekt Paměť národa, který pomáhá uchovat vzpomínky hrdinů pro další generace.

➡️ TO JSME MY! - výstava výtvarných prací studentů Střední školy průmyslové oborů Uměleckořemeslné zpracování textilu a Uměleckořemeslné zpracování dřeva.

Tak už máte vybráno? Těšíme se na setkání 🙂

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist