English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

NOC LITERATURY 2021 v Krnově / Literární zastávka č. 1: Radniční věž


📖🌕 NOC LITERATURY 2021 v Krnově 🌕📖

současná evropská literatura / netradiční místa / známé tváře

Literární zastávka č. 1: Radniční věž

První zastávkou při vůbec první krnovské Noci literatury bude nám všem známá radniční věž. Dominanta města, kolem které dennodenně chodíme, vzhlížíme k ní ale určitě se mezi námi najde ještě někdo, kdo se na její vyhlídku nedostal 🙂

Pokud jste radniční věž už navštívili, nevadí, ve středu na ni nebudeme stoupat kvůli výhledům na Krnov, ale proto, abychom si v ní poslechli dvě zajímavé ukázky:

📖 MARIANA LEKY - Co je odtud vidět
Kniha německé autorky, která na literární scénu vstoupila v roce 2001. Kniha vyšla v roce 2019 a dlouhých 14 měsíců se držela v žebříčku bestsellerů. Co je odtud vidět je dojemný příběh i promyšlenou meditací o tom, jak ztráta a láska utvářejí člověka a komunitu. O hledání místa ve světě, i když to místo je právě tam, kde jste začínali.

https://www.nocliteratury.cz/autori.../co-je-odtud-videt/

📖 ANA TERESA PEREIROVÁ - Karen
Autorka patří k nejznámějším ostrovního Portugalska. Zaměřuje se na žánr fantastické literatury, ale v její tvorbě se objevují také prvky detektivního románu, červené knihovny nebo westernu. Do povědomí literární kritiky se dostala v roce 1989, nejvíce se však proslavila románem Karen.

https://www.nocliteratury.cz/autori-knihy-a.../karen/

‼️ DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ‼️
Hodiny radniční věže odbíjejí vždy v půl a celou. Včas vám dáme vědět, že se k dalšímu oznámení času schyluje, tak ať nejste zaskočeni 🙂

‼️ Radniční věž je kapacitně omezena, pokud by se sešlo více účastníků, bude čtení přesunuto do obřadní síně krnovské radnice.


 

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist