English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Portugalskou cestou do Compostely


⛪️🥾🎒 Portugalskou cestou do Compostely 🎒🥾⛪️

Santiago de Compostela. Název tohoto španělského města jste už určitě někdy slyšeli a jsme přesvědčeni o tom, že nejčastěji to bylo v souvislosti s katedrálou svatého Jakuba, cílem Svatojakubské pouti. Právě v tomto městě byly v 9. století objeveny údajné ostatky svatého Jakuba Staršího, jednoho z dvanácti apoštolů a od té doby se Santiago de Compostela stalo jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě.

Na Svatojakubskou pouť se ročně vydají tisíce a tisíce poutníků z celého světa. Letos v září se na ni vydalo také pět zaměstnanců Charity Krnov, kteří se rozhodli s vámi podělit o zážitky z cesty. Jejich putování začalo 3. září v portugalském Portu, kde se vydali na jednu z dvanácti možných tras svatojakubské cesty. Pobřežní trasa kolem Atlantského oceánu byla dlouhá 280 kilometrů a krnovští poutníci ji zdolali za 11 dní.

Ve spolupráci s Charitou Krnov vás zveme na setkání s pěti poutníky, kteří se s vámi podělí o zážitky ze Svatojakubské pouti a povypráví příběh skutečného života na jedné neobyčejné životní pouti.

Přednáška se uskuteční v úterý 30. listopadu 2021 od 18.00 hod. ve studovně Městské knihovny Krnov.