English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN se počtvrté vracejí do Krnova


📚📖 Spisovatelé do knihoven se počtvrté vracejí do Krnova 📖 📚

Září není pouze měsícem, kdy začíná nový školní rok, ale také měsícem, kdy se v krnovské knihovně rozběhne další ročník, tentokrát už šestý v pořadí, projektu Spisovatelé do knihoven. Samotná knihovna bude jeho součástí počtvrté v řadě. Projekt, za kterým stojí Asociace spisovatelů a deset vybraných knihoven v republice, nabídne fanouškům literatury cyklus autorských čtení desíti zajímavých českých autorů. Jsme nesmírně rádi, že můžeme být opětovnou součástí projektu a nabídnout vám tak kontakt se současnou českou literaturou během jednoho roku v desíti různých podobách.

Samotný projekt má ve své podstatě velmi jednoduchou myšlenku – propagovat současnou českou literaturu a ukázat, že tvorba našich autorů, ať už je více, či méně známá, má čtenářům rozhodně co nabídnout. Současná česká literatura je paradoxně pro mnoho čtenářů terra inkognita a ve velkém množství klasické literatury, anebo i soudobé překladové literatury, si obtížně hledá své publikum. Dost často dokonce narážíme i na předsudek, že za moc nestojí. My jsme ale přesvědčeni o tom, že je daleko lepší, bohatší a vrstevnatější.

Projekt bude knihovnu provázet po celý školní rok a v praxi vypadá tak, že na jedné straně máme deset autorů, na straně druhé potom deset vybraných knihoven. Mezi oběma stranami je období desíti měsíců, ve kterých autorská čtení probíhají. Na každého autora tak čeká deset autorských čtení v desíti různých knihovnách, na každou knihovnu potom deset autorských čtení různých autorů. Jednoduchou matematikou potom dojdeme k tomu, že se v rámci projektu uskuteční napříč celou ČR sto autorských čtení a právě jedna desetina z nich proběhne také u nás v knihovně.

Po třech předchozích ročnících, kdy každý jeden z nich byl určitým způsobem dotčen protiepidemickými opatřeními, věříme, že tento ročník proběhne tak, jak je zamýšlen – tedy bez překážek, naživo a zblízka.

Držte nám palce a hlavně se přijďte na čtení podívat a podpořit tak nejen autory, ale také naši knihovnu.

Šestý ročník cyklu autorských čtení Spisovatelé do knihoven uvedou v úterý 26. 9. 2023 od 18.00 hod. básník, učitel a copywriter Jan Spěváček společně s dalším básníkem, nakladatelem a grafikem Alešem Kauerem.


 

Termíny autorských čtení v knihovně:

26. 9. 2023 / Jan Spěváček a Aleš Kauer

Básník, učitel a copywriter Jan Spěváček je autorem čtyř básnických sbírek. První z nich vyšla v roce 2012 pod názvem Třeba jednou vykvetou z otazníků květy, následovaly sbírky Tabu rtů, Čum do ráje a jako poslední, v roce 2021 vydaná sbírka Periskop. Společně s Janem Spěváčkem přijede také Aleš Kauer – básník, nakladatel a grafik. Ve svém nakladatelství Adolescent vydává nízkonákladové knihy a bibliofilské edice. Je autorem básnických sbírek Dynamika s harmonickou opojností, Vně/mně a HappyEnd.