English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Spisovatelé do knihoven - Hana Lundiaková


📚📖 Spisovatelé do knihoven - Hana Lundiaková 📖📚

Prázdniny jsou za námi a po dvouměsíční odmlce se do programu knihovny vrací cyklus autorských čtení Spisovatelé do knihoven. Ten ve své podzimní části nabídne čtyři autorská čtení českých spisovatelů a ukáže, že současná česká literatura má dnešnímu čtenáři rozhodně co nabídnout.

V září přijede do Krnova svou tvorbu představit spisovatelka, písničkářka a publicistka Hana Lundiaková. Ta vydala ceněné knihy Vrhnout (2010), Černý Klarus (2012) a Imago. Ty trubko! (2014). Za poslední zmíněnou knihu byla nominována na Cenu Magnesia Litera a cenu Česká kniha roku. V roce 2021 vyšla její čtvrtá kniha, provokativní román Co je ti do toho. Její prozatím poslední román Hyena vyšel taktéž v loňském roce a je ostrou obžalobou alkoholismu a sebelítosti. Podílela se také na překladech Listů trávy Walta Whitmana společně s whitmaniánem Ondřejem Skovajsou. Její osobitý, nezaměnitelný, barbarský, animální, svobodomyslný a magický styl psaní se promítá také do jejích písní, které vydala pod pseudonymem Stinka na několika albech – Krrrva!, Bído, čau a Neviňátko.

Na setkání s Hanou Lundiakovou a její tvorbou se můžete těšit ve čtvrtek 22. 9. 2022 od 18.00 hod. ve studovně Městské knihovny Krnov.