English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Spisovatelé do knihoven - Lenka Kuhar Daňhelová


📚📖 Spisovatelé do knihoven - Lenka Kuhar Daňhelová 📖📚

Ani květen nebude výjimkou a v knihovně přivítáme dalšího autora, v rámci cyklu Spisovatelé do knihoven, který realizujeme ve spolupráci s Asociace spisovatelů. Aby toho nebylo málo, tak v květnu přivítáme autory rovnou dva 🙂

Tím prvním bude básnířka, prozaička, výtvarnice, překladatelka a také rodačka z Krnova Lenka Kuhar Daňhelová. Ta pracuje jako překladatelka a tlumočnice z polštiny, slovinštiny, italštiny a francouzštiny. Od roku 2004 začala spolupracovat s mezinárodním časopisem Pobocza (Krajnice) a v letech 2005 – 2010 vedla jeho českou redakci a překládala pro něj poezii. V letech 2018 a 2019 byla také porotkyní cen Magnesia Litera za poezii. Vydala dvě publicistické knihy – Nové Heřminovy – Neu Ebersdorf a Jak žít s povodněmi. V roce 2004 vydala román Cizinci a na svém básnickém kontě má pět básnických sbírek. Za tu poslední, Jaká nesmrtelnost?, získala literární cenu Jantar Moravskoslezského kraje. Své básně a prózu zveřejňuje v českých i zahraničních časopisech. Se svým manželem Petrem Kuharem pravidelně pořádá mezinárodní literární festival Stranou – evropští básníci naživo.

S Krnovskou rodačkou, básnířkou, prozaičkou a překladatelkou se budete moci setkat ve čtvrtek 12. května 2022 od 18.00 hod. ve studovně Městské knihovny Krnov.