English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Spisovatelé do knihoven se i letos vracejí do Krnova


SPISOVATELÉ DO KNIHOVEN se i letos vracejí do Krnova

Ani v letošním roce nebude v krnovské knihovně chybět projekt Spisovatelé do knihoven, za kterým stojí Asociace spisovatelů a deset vybraných knihoven napříč republikou. Cyklus autorských čtení tak ve svém pátém ročníku už potřetí zavítá do Krnova, kde fanouškům literatury nabídne setkání s další desítkou zajímavých českých autorů. Jsme nesmírně rádi za možnost opětovného zapojení do projektu a nabídnout vám tak kontakt se současnou českou literaturou během jednoho roku v deseti různých podobách. 🙂

Projekt má ve své podstatě velmi jednoduchou myšlenku – propagovat současnou českou literaturu a ukázat, že tvorba našich autorů, ať už je více, či méně známá, má čtenářům rozhodně co nabídnout. V praxi to potom vypadá tak, že na jedné straně máme deset autorů, na straně druhé potom deset vybraných knihoven. Mezi oběma stranami je období deseti měsíců, ve kterých probíhají autorská čtení. Na každého autora tak čeká deset autorských čtení v různých knihovnách, na každou knihovnu deset autorských čtení různých autorů. V celém projektu se potom jednoduchou matematikou jedná o sto autorských čtení a právě jedna desetina z nich proběhne také u nás v krnovské knihovně.

Jsme si vědomi, že rok 2022 nebude z pohledu kultury vůbec jednoduchý a bude, stejně jako ten loňský, plný výzev. Přesto pevně doufáme, že projekt bude moci z větší části proběhnout tak, jak je naplánován – naživo a zblízka. Pokud to epidemiologická situace nedovolí, nabídneme veřejnosti setkání se spisovateli on-line na FB knihovny (facebook.com/knihkrnov), tak nás v tom nenechejte samotné 🙂

Držte nám palce a hlavně se přijďte na čtení podívat a podpořit tak nejen autory, ale také naši knihovnu.

Pátý ročník Spisovatelů do knihoven uvede v roce 2022 dokumentaristka, literární kritička, publicistka Dora Kaprálová, jejíž knižní debut byla divadelní hra Výšiny, její prozaický debut potom Zimní kniha o lásce z roku 2014.Termíny autorských čtení v knihovně:
 

27. 1. 2022 / Dora Kaprálová

Dokumentaristka, literární kritička a publicistka knižně debutovala v roce 2002 divadelní hrou Výšiny. Prozaicky potom novelou Zimní kniha o lásce v roce 2014. V roce 2016 získala Česko-německou novinářskou cenu za rozhlasovou esej a Cenu Mileny Jesenské za reportáž. Na rok 2022 je naplánované vydání její nové povídkové knihy a knihy pro děti v nakladatelství Baobab.