English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Spisovatelé do knihoven zamíří také do Krnova


Víte, co se stane, když své síly spojí Asociace spisovatelů a české knihovny? Vznikne úspěšný projekt Spisovatelé do knihoven, který v letošním roce odstartuje svůj čtvrtý ročník. Jsme nesmírně rádi, že můžeme být opět jeho součástí a nabídnout vám tak kontakt se současnou českou literaturou během jednoho roku v deseti různých podobách.

Projekt má velmi jednoduchou myšlenku – propagovat současnou českou literaturu a ukázat, že tvorba našich autorů má čtenářům co nabídnout. Deset zapojených knihoven v České republice navštíví během deseti měsíců deset současných autorů s deseti autorskými čteními. Jednoduchou matematikou je to sto autorských čtení v celém projektu a právě jedna desetina z nich proběhne v krnovské knihovně.

Jsme si vědomi, že rok 2021 bude plný výzev, přesto budeme doufat, že projekt bude moct proběhnout tak, jak je naplánován – naživo a zblízka. Pokud to epidemiologická situace nedovolí, nabídneme vám setkání se spisovateli online, tak nás v tom nenechejte samotné :)

Držte nám palce a hlavně, přijďte se na čtení podívat a podpořte autory i naši knihovnu.

Celý projekt odstartuje v naší knihovně ve čtvrtek 21. ledna 2020 / 18.00 dramaturgyně, publicistka, literární kritička a scenáristka Klára Vlasáková, které v loňském roce vyšel románový debut Praskliny.