English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Turnaj v karetní hře Splendor


🎲♟ Turnaj v karetní hře Splendor♟🎲

V březnu 2020 měla Noc deskových her začít svůj šestý ročník. V rámci oslav jsme pro pravidelné návštěvníky chtěli uspořádat turnaj v karetní hře Splendor, ovšem kvůli všeobecně známým důvodům jsme museli naše plány odložit na neurčito. Právě teď ale nastává ten správný čas k tomu, abychom turnaj v této nenáročné, rychlé, svižné a hlavně zábavné karetní hře odehráli!

Ve Splendoru na sebe berete roli renesančního kupce. Těžíte drahé kameny, najímáte nejlepší řemeslníky k jejich zpracování, a pokud o vás bude dostatečně slyšet, získáte si prestiž a do svého obchodu přilákáte šlechtice. Jejich přízeň a neomezené finanční zdroje vám potom zajistí věčnou slávu a dost často také vítězství.

Splendor se dá komukoliv vysvětlit během pěti minut, a jedna hra je odehraná do půl hodiny. Pomocí žetonů, které zde reprezentují drahé kameny, budete získávat technologické pokroky, které vám budou dodávat nové drahé kameny jako bonusy. Tyto bonusy budou upravovat cenu vašich dalších nákupů a hlavně budou muset zaujmout šlechtice, kteří vás budou sponzorovat. Každé herní kolo probíhá rychle, protože hráči vždy musejí zahrát jen jednu jedinou akci. Hra končí ihned, jakmile některý z hráčů dosáhne patnácti bodů prestiže tím, že je nashromáždí skrze svá vylepšení a spřátelené šlechtice.

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist