English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Zmizelé Jesenicko: Zcela zaniklé osady - přednáška Pavla Macháčka ke stejnojmenné knize


🏞📖 Zmizelé Jesenicko: Zcela zaniklé osady – přednáška Pavla Macháčka ke stejnojmenné knize o regionální 📖🏞

Podzimní měsíce budou také ve znamení regionální historie. Ve třech přednáškách se podíváme do minulosti našich oblíbených Jeseníků a jako průvodce se nás ujme historik Vlastivědného muzea Jesenicka Pavel Macháček. Ten také stojí za unikátní sérií publikací Zmizelé Jesenicko. V první přednášce, která přibližuje knihu Zmizelé Jesenicko: Zcela zaniklé osady, se zaměříme na dramatickou proměnu venkovského osídlení Jesenicka v posledních 75 letech a také na tragické dopady poklesu počtu obyvatel v druhé polovině 20. století, jež postihly téměř všechny sídelní lokality okresu Jeseník. Nahlédneme také na genezi více než dvacítky jesenických osad a na způsob života jejich obyvatel.

Chcete-li si připomenout řadu dnes opomíjených, a přitom krásných míst Jesenicka s pozoruhodnou minulostí navštivte přednášku Pavla Macháčka ve čtvrtek 29. 9. 2022 od 18.00 hod. ve studovně Městské knihovny Krnov.

20. října 2022 na téma naváže přednáška Zmizelé Jesenicko: Téměř zaniklé osady a 3. 11. cyklus přednášek uzavře přednáška Zmizelé Jesenicko: Poutní místa.

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist